آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

 

آیا می دانستید که با کمک ساخت فروشگاه اینترنتی به وسیله وردپرس می توانید بسیاری از خدمات و محصولات خود را در سطح کشور و حتی جهان به فروش برسانید؟

دیگر از فروش محلی و منطقه ای دست بکشید و به فکر جهانی شدن کسب و کار خود باشید.

به همین دلیل با ساخت فروشگاه اینترنتی به وسیله سیستم مدیریت محتوای وردپرس می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

اما قبل از هر کاری برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی مناسب به وسیله وردپرس نیاز است که نکات مهمی را رعایت کنید چون اگر این نکات رعایت نشود مطمئنا نمی توانید به فروشی دست پیدا کنید و تمامی زحمات شما در این زمینه به هدر می رود، پس با ما همراه باشید تا تمامی این نکات را به شما عزیزان معرفی کنیم.

فروشگاه اینترنتی با وردپرس

 

مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس

قبل از هر چیزی می خواهیم به مزایای ساخت یک فروشگاه اینترنتی با وردپرس بیشتر بپردازیم.

ساخت یک فروشگاه به وسیله هر سیستم مدیریت محتوایی در بستر وب امکان پذیر است اما امروزه وردپرس اولین گزینه در جهت راه اندازی این امر به حساب می آید و به همین دلیل صاحب وب سایت مزایای بی شماری را از داشتن آن می برد.

این مزایا شامل موارد زیر است:

  • برای راه اندازی این فروشگاه در بستر وردپرس هزینه به مراتب کم تری را به نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا پرداخت می کنید و این مساله برای کسانی که تازه کار هستند و برای اولین بار می خواهند در بستر اینترنت فعالیت داشته باشند و فروش کنند بسیار مهم است.

فروشگاه اینترنتی با وردپرس

  • قالب ووکامرس بستری از سیستم وردپرس است که فروشگاه در آن جا راه اندازی می شوند. این قالب از امکانات بسیار زیادی و متنوعی برخوردار است و هم چنین یکی از مهم ترین مزیت های مربوط به آن استفاده از تکنولوژی های متنوع و رایگان در این قالب است.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

  • امکان گزارش گیری از وضعیت فروش محصولات یکی دیگر از قابلیت های مربوط به این قالب به حساب می آید. شما عزیزان می توانید در هر لحظه از زمان سیستم فروش خود را چک کنید این که چه افرادی و با چه مشخصاتی سفارش خود را ثبت کرده اند، آیا پرداخت اینترنتی را انجام داده اند و یا در هنگام خرید محصول پشیمان شده اند و تمامی این موارد می تواند دست شما را برای سیستم تبلیغاتی و فروش باز کند به همین دلیل این سیستم می توان مدیران فروش را در جهت ارزیابی و تعیین استراتژی های فروش سازمان راهنمایی کند و این مساله یکی دیگر از قابلیت های مهم مربوط به استفاده از خدمات قالب وردپرس به حساب می آید.
  • فروش اتوماتیک مربوط به این قالب یکی دیگر از مزایای مهم مربوط به استفاده از آن است. شما دیگر برای فروش نیاز به حضور فیزیکی ندارید و حتی در وقت استراحت می توانید فروش داشته باشید. هم چنین بهره بردن از فروشگاه اینترنتی شما را در هر لحظه از زمان در معرض دید مشتریان قرار می دهد و این مساله برای افرادی که می خواهند 24 ساعته در دید مشتریان باشند و فروش های خود را بیشتر کنند از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین با گذاشتن یک برنامه ریزی منظم در سئوی وب سایت خود و هم چنین کسب علائم تجاری در جهت بالا بردن اعتماد مشتریان و هم چنین گرافیک زیبای وب سایت خود می توانید به فروش و درآمدهای زیادی فکر کنید.
  • شما عزیزان می توانید با برنامه ریزی دقیق و منظم و از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت مشتریان بی شماری را از طریق موتورهای جست و جو وارد وب سایت خود کنید و از این طریق در سطح وسیع شناخته می شوید و بعد از انجام دادن کارها می توانید تبدیل به برندی قدرتمند در زمینه کاری خود شوید و این مساله درآمدهای شما را چندین برابر می کند.

فروشگاه اینترنتی ووکامرس

 

انواع فروشگاه اینترنتی با وردپرس

اما در جهت ساخت انواع فروشگاه اینترنتی به وسیله وردپرس آن را در دو دسته محصولات فیزیکی و خدمات دانلودی قرار می دهیم.

1-در جهت محصولات فیزیکی شما می توانید تصاویر متعددی از محصول مورد نظر خود را در سایت قرار دهید تا مشتریان آن را مشاهده کنند.

پیشنهاد می کنیم از تصاویر واقعی خود محصولات بهره بگیرید تا اعتماد مشتریان در این زمینه بیشتر جلب شود و به هیچ عنوان تصاویر قرار داده شده بر روی سایت هیچ گونه مغایرتی با تصاویر واقعی محصول نداشته باشند.

تمامی مزایا و معایب مربوط به محصول مورد نظر را بیان کنید.

از بیان کردن معایب محصول به هیچ عنوان هراسی نداشته باشید کاری که دیجی کالا به خوبی انجام داده و در طول زمان باعث شده که اعتماد مشتریان را به سمت خود جلب کند.

تمامی کاربران زمانی که از طریق موتورهای جست و جو یا دیگر روش های تبلیغاتی که شما گذاشته اید وارد صفحه مورد نظر می شوند از نوشته ها و تصاویر مربوط به محصول شما دیدن می کنند و در صورت رضایت حتما خرید خود را انجام می دهند.

در تمامی قالب های وردپرس مشتری برای خرید بایستی آدرس محل زندگی و اطلاعات خود را وارد کند تا بعد از ثبت سفارش و پرداخت اینترنتی وی محصول خریداری شده برای ایشان پست گردد.

پس تمامی اطلاعات کاربران شما در صفحه وردپرس ذخیره می شود و شما بدون انجام هیچ گونه فعالیتی می توانید از این اطلاعات نهایت استفاده و بهره را بگیرید.

ساخت فروشگاه اینترنتی با ووکامرس

2-اما در ارتباط با محصولات دانلود. منظور فایل های دانلودی آموزشی که به صورت متن، ویدئو و حتی فایل صوتی به فروش می رسند و امروزه آموزش های مجازی از بازار داغی بهره می گیرند.

به خصوص برای شرکت هایی که خدماتی هستند و می توانند بعد از اتمام دوره گواهینامه های آموزشی برای افراد صادر کنند.

مزیت این روش دو طرفه است. از طرفی مشتریان بدون صرف هزینه های رفت و آمد و حضور فیزیکی در کلاس ها می توانند از این فایل های آموزشی بهره بگیرند و حتی چندین بار می توانند فایل های آموزشی را مشاهده کنند و در این راستا مسلط شوند و برای صاحبین کسب و کار نیز این روش اگر خوب عمل کنند درآمدهای میلیونی خواهند داشت و این مساله یکی از مهم ترین مزیت های مربوط به ساخت فروشگاه اینترنتی به وسیله وردپرس است.

ایجاد فروشگاه اینترنتی با وردپرس

 

برای ساخت فروشگاه اینترنتی چه کارهای باید انجام دهیم؟

مرحله اول: انتخاب دامنه

دامنه برای سایت وردپرسی

قدم اول در جهت ساخت فروشگاه اینترنتی خرید دامنه است.

خرید دامنه مورد نظر برای وب سایت شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در این راستا بایستی نکاتی را مدنظر قرار دهید.

اول از همه اینکه دامنه معرف کسب و کار شماست.

و اگر می خواهید بعدا بر روی برندسازی کسب و کار خود تمرکز کنید دامنه ای را انتخاب کنید که نام شما و یا سازمانتان را یدک می کشد.

نکته بعدی در انتخاب دامنه ساده بودن آن است.

این موضوع از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این دامنه باید آن قدر ساده باشد که تمامی مشتریان زمانی که برای بار اول وارد وب سایت شما می شوند برای بار دوم دیگر نیاز نباشد دوباره در گوگل جست وجو کنند و به صورت مستقیم آدرس سایت شما را وارد کنند.

این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برندسازی شما و فروشگاه اینترنتی را چندین برابر می کند و باعث می شود که دیگران به راحتی اگر خدمات شما خوب باشد شما را به دیگران معرفی کنند.

 

مرحله دوم: خرید هاست

اما بعد از انتخاب دامنه و خرید آن برای سایت شما نیاز به خرید هاست هم دارید.

منظور از هاست فضایی است که در اینترنت به شما داده می شود تا شما داده و اطلاعات را بتوانید ذخیره سازی کنید.

هاست هم به مانند دامنه یکساله است و بعد از اتمام یک سال باید دوباره آن را تمدید کنید اما موضوعی که این جا اهمیت دارد اگر برای خرید هاست 500 هزار تومان هزینه کرده اید بعد از اتمام یک سال شما فقط50 الی 60 درصد مبلغ را دوباره پرداخت می کنید و لازم نیست بعد از اتمام یک سال کل مبلغ اولیه را پرداخت کنید.

متاسفانه برخی افراد به دنبال هاست رایگان هستند این را بدانید که هر هاستی نمی تواند مناسب کسب و کار شما باشد و برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی در وردپرس باید هاستی را انتخاب کنید که از سرعت و کیفیت بالایی در این زمینه برخوردار باشد.

آموزش کامل ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

 

مرحله سوم: نصب و راه اندازی وردپرس

بعد از این که هاست و دامنه خود را خریداری کردید و بعد از گذشت چند روز این دامنه و هاست به همدیگر متصل شدند نوبت به راه اندازی و نصب وردپرس بر روی این هاست است.

توجه داشته باشید که وردپرس نرم افزاری است و تمامی مراحل نصب آن بایستی به درستی اجراء شود. پس اگر تازه کار هستید بهتر است این کار را به افراد و شرکت های متخصص در این زمینه واگذار کنید.

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس

 

مرحله آخر: نصب و راه اندازی ووکامرس

ساخت فروشگاه اینترنتی با ووکامرس

اما آخرین مرحله در جهت ساخت فروشگاه اینترنتی در بستر اینترنت و قالب وردپرس، استفاده از افزونه ووکامرس است.

ووکامرس همان محیطی از فروشگاه اینترنتی شماست که تمامی محصولات فیزیکی و خدمات دانلودی را می توانید در آن جا قرار دهید تا در معرض دید مشتریان قرار گیرد.

امیدواریم از این مقاله مربوط به فروشگاه اینترنتی در وردپرس نهایت استفاده و بهره را برده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استاد اجازه

وارد حساب کاربری خود شوید