چرا آموزش میلرلایت اهمیت بسیاری دارد؟

چرا آموزش میلرلایت اهمیت دارد؟

مقدمه‌ای بر آن که چرا آموزش میلرلایت اهمیت بسیاری دارد؟

ایمیل مارکتینگ چیست

آموزش میلرلایت از آن جهت اهمیت دارد که، از سال ۱۹۷۲که نخستین ایمیل ارسال و استفاده شد، تا کنون که جعبه‌ی دریافت ایمیل‌ها روزانه دریافت کننده‌ی میلیون‌ها و چه بسا میلیارد‌ها ایمیل هستند، کسب و کار و شیوه‌ی زندگی مردم و همچنین ارتباط و نزدیکی و پیوند اینترنت با زندگی روزمره به شدت افزایش یافته‌است.

اکنون پرسش آن است که آیا در این روند طی شده و طولانی و با این حجم از تغییرات و تحولات بسیار در مدل استفاده و بهره بردن از ایمیل، ممکن است که ایمیل مارکتینگ ‌بتواند تکه‌ای از پازل دیجیتال مارکتینگ باشد؟

آیا برای فردی که امروزه در جست و جوی یادگیری فنون گوناگون دیجیتال مارکتینگ است، هنوز یادگیری ایمیل مارکتینگ ضرورتی اجتناب ناپذیر است یا خیر؟

آموزش ایمیل مارکتینگ با وردپرس

 

پاسخ این سوال یک کلمه‌ی بسیار ساده است: بله! و به دلیل همین ضرورت و اهمیت است که این متن آموزشی  را به آموزش میلرلایت  تخصیص داده‌ایم.

اگر برای درک ضرورت و اهمیت آموزش میلرلایت  به دلایل بیشتری نسبت به آنچه که ذکر شد نیاز دارید لطفا ادامه‌ی مطلب را مطالعه فرمائید.

در ادامه یکسری دلیل برای مدل و میزان اهمیت بازاریابی ایمیلی ذکر خواهیم کرد. همچنین در رابطه با نقش و اثر ایمیل بر مشتری و مهم‌ترین دلایل برای ارسال ایمیل توسط کسب و کارها خواهیم پرداخت.

 

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست؟

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

ایمیل مارکتینگ مدلی از بازاریابی مستقیم و یا همان direct marketing  است و وسیله‌ای ضروری برای بازاریابی در تمامی محیط‌های کسب و کار به محسوب می‌شود.

به بیان ساده‌تر ایمیل مارکتینگ همان ارسال ایمیل به گروهی از افراد بالقوه و بالفعل برای آنکه در زمره‌ی مشتریان قرار بگیرند است که برای معرفی یا ترویج خدمت یا محصول یعنی همان چیزی که ما مبادرت به عرضه‌ی آن ورزیده‌ایم، است.

اما تعریف بهتر و دقیق‌تر که معطوف به هدف است آن است که ایمیل مارکتینگ  و آموزش میلرلایت را می‌توان همان ایجاد ارتباط بیشتر و عمیق‌تر با مشتریان و به وسیله‌ی ارسال ایمیل دانست.

 

هدف استفاده از ایمیل مارکتینگ در یک کسب و کار چیست؟

معمولاً ارسال ایمیل با هدف ایمیل مارکتینگ به یکی از دلایل زیر است:

  • ارتباط هرچه بیشتر با مشتریان پیشین برای افزایش وفاداری آن‌ها به برند و ترغیب مجدد آنها به خرید محصولات.
  • ارسال ایمیل جهت معرفی محصول و یا خدمت کسب و کار برای یافتن مشتریان جدید که از وجود این کسب و کار بی اطلاع بوده‌اند.
  • می‌توان هنگام ارسال ایمیل مارکتینگ تبلیغاتی از سایر کسب و کار‌ها گنجاند، همچنین به طور متقابل افزودن تبلیغات شما در ایمیل‌های ارسالی توسط یک کسب و کار دیگر می‌تواند تاثیر زیادی در آگاهی مشتریان از برند شما و محصولات داشته باشند.

جهت رسیدن به این اهداف می‌توان از ابزار آموزش میلرلایت بهره جست.

آموزش میلرلایت

امروزه اکثر افراد فعال در دنیای کسب و کار خصوصا کسب و کار در فضای مجازی، توجه ویژه‌ای به بخش بازاریابی وب سایت خود دارند، زیرا بدون انجام بازاریابی به منظور فروش محصولات، تارگت‌های فروش نمی‌تواند راضی کننده باشد.

 

متد‌های مختلفی برای بازاریابی از طریق نت وجود دارد.

روش‌هایی که در برخی از موارد امتحان خود را گذرانده‌اند و در برخی پروژه‌های دیگر تاثیری نداشته‌اند یا رضایت بخش نبوده‌اند.

اما یکی از بهترین روش‌های موجود برای بازاریابی اینترنتی ایمیل مارکتینگ از طریق آموزش میلرلایت است.

آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت

 

این روش یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توان به کمک آن، مشتریان جدیدی را جذب کرد، و مشتریان پیشین را به خرید دوباره ترغیب کرد و مشتریان وفادار را نگه داشت.

عمدتا صاحبان کسب و کار‌ها و وب مسترها، توجه خاصی به ایمیل مارکتینگ و آموزش میلرلایت دارند، زیرا از اهمیت آن با خبرند.

این روش یکی از روش‌های قدیمی در دنیا محسوب می‌شود و حتی می‌توان لقب ماندگار را به آن داد.

با آموزش میلرلایت ایمیل مارکتینگ خود را مدیریت کنید.

 

آن چه در اینجا حائز اهمیت است آموزش میلرلایت است، بدان جهت که اگر شما تمام بازاریابی اینترنتی خود را به طور مثال معطوف به شبکه‌های اجتماعی بکنید، به طور مثال اگر آن شبکه‌ی اجتماعی فیلتر شود هزینه و انرژی که شما صرف کرده‌اید هدر خواهد رفت.

حتی بدون در نظر گرفتن مبحث فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی هر چند سال با سایر شبکه‌های جدید جایگزین می‌شوند.

اما آن چه که همه با آن سر و کار دارند ایمیل است، لذا ارسال ایمیل به منظور بازاریابی بهترین گزینه و اصلی‌ترین روش است، پس آموزش میلرلایت ضروری است.

پس می‌توان با سرمایه‌گذاری بر این بخش از بازاریابی، ارتباطی همیشگی با مشتریان ایجاد کرد و از طریق ایمیل با آن‌ها در تماس بود.

 

جایگاه ایمیل مارکتینگ و آموزش میلرلایت در پلن کلی دیجیتال مارکتینگ

آموزش کار با میلرلایت

 

همانند تمامی فعالیت‌های بازاریابی، اولین گام در تعیین استراتژی استفاده از ایمیل مارکتینگ، تعیین اهداف است.

این حقیقت درست است که بستر وب و ایمیل برای یک کسب و کار فرصت‌هایی نظیر درگیر کردن مخاطبان با برند، ایجاد و نگهداری وفاداری در مخاطبان و حضور پررنگ در اذهان را دست می‌دهد.

اما باید بدانید که در این بستر شما چه فرصت‌هایی را می‌توانید برای کسب و کار خود فراهم آورید؟

آیا تنها می‌خواهید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید یا به دنبال ارسال اطلاعات برای مخاطبان هستید؟

یا حتی می‌خواهید با در نظر گرفتن کد تخفیف‌های خاص درصد و حجم فروش خود را افزایش دهید؟

 

اهمیت بازاریابی از طریق آموزش میلرلایت در دنیای کسب و کار امروز

ابزار ایمیل مارکتینگ

در انتهای سال 2016 به گزارش سایت استاتیستا، جیمیل بالغ بر یک میلیارد کاربر در سراسر جهان داشته است و حتی پیش‌بینی می‌شود که در انتهای سال 2020 این عدد به سه میلیارد نفر برسد، یعنی رشدی سه برابری.

از سوی دیگر ایمیل از شخصی‌ترین فضا‌های آنلاین محسوب می‌شود و مردم عموما به دلایل مختلفی هر روز از ایمیل خود استفاده می‌کنند. آمار‌هایی موجود است که بالغ بر 88% از افرادی که گوشی موبایل هوشمند دارند، از تلفن همراه خود برای چک کردن ایمیل استفاده می‌کنند.

و همچنین در میان سایر فعالیت‌هایی که کاربران با دستگاه موبایل خود انجام می‌دهند مانند تماس، پیامک و … ایمیل همچنان در رتبه‌ی بالایی قرار دارد.

اما به نظر شما آیا ایمیل تنها برای مصارف شخصی مورد نیاز است؟ البته که خیر!

 

با آموزش میلرلایت، روزانه خود را به مخاطبان یادآوری کنید.

تحقیقات بیانگر ان است که 86% از کاربران، مایل به دریافت ایمیل‌های مرتبط با کسب و کارشان و کسب و کار های مورد استفاده خود به صورت ماهانه هستند.

و 15% مایل‌اند که روزانه این ایمیل‌ها را دریافت کنند، همین میزان از استقبال باعث شده است که، نرخ کلیک پویش‌های ایمیلی 6 برابر نرخ کلیک در یم توئیت باشد و سه چهارم کسب و کار‌ها در انتهای سال 2016، نرخ بازگشت سرمایه‌ی اختصاص یافته به بخش بازاریابی ایمیلی را خوب یا عالی توصیف کنند.

احتمال می‌رود که دلیل این توصیف، مقایسه‌ی عملکرد مشتریان به دست آمده از روش‌های مختلف بازاریابی باشد.

4.24% از کسانی که از طریق ایمیل مارکتینگ یک کسب و کار مشتری آن شده‌اند به خرید محصولات یا خدمات روی آورده‌اند، در مقایسه با 2.49% که از طریق موتور جست و جو و 0.59% که از طریق شبکه‌های اجتماعی جذب شده‌اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استاد اجازه

وارد حساب کاربری خود شوید